Męskie koszule z dodatkiem jedwabiu

            Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ początkowo była ściśle ukrywaną bielizną. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z lnu lub bawełny. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z biegiem lat stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.

            Znana nam dziś koszula stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.

            Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Kroje wyszczuplone są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.

            Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki Lavard panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom wszyscy Panowie z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje. Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty marki Lavard.